VTTC II + Audio - PL509/6P45S

Elektrónkový Teslov transformátor s PL509, ktorá bola neskôr vymenená za ruskú lampu 6P45S. VTTC už je v tomto prípade napájaný z MOTu. Výboje do vzduchu dosahujú 10-12cm. Pridaná pokusne aj audio modulácia.

      Tento VTTC je len prerobenie predošlého VTTC. Primár a sekundár je rovnaký zmena je v napájaní, teraz som použil jednocestne usmernený MOT. Primár ma 18 závitov a flyback má 15 závitov vinuté na vedierku od horčice :). Sekundár je vysoký 15cm a široký 5cm. Vymenil som elektrónku PL504 za PL509 a neskôr za lepšiu ruskú 6P45S. Odpor na g2 je 20k a mal by byť fakt na tých 20W aj tak dosť hreje. Dióda je s mikrovlnky. Výboje do vzduchu sú 10-12cm. Regulovanie výkonu obstaráva triakový regulátor, výhoda je že orezáva amplitúdu čím sa elektrónke značne uľaví. Rezonančný kondenzátor je poskladaný s desiatich kondikov a kapacita je 1,21nF.
Audio modulácia

      Táto audio modulácia vznikla náhodou keď som sa v jednu noc o pol noci nudil :) Tak som pohľadal súčiastky zo šuplíkových zásob pozapájal a o druhej v noci to už hralo. Filtrácia je 3uF (3x kondik 1uF s mikrovlnky). Problém bol že som nemal žiadny mp3 prehrávač ani nič s čoho by som napojil audio signál ani prepojku s mobilu. Tak som to vyriešil dosť zaujímavo :D rozobral som starí mobil vybral repráčik a prispájkoval drôtiky. A tie dal na vstup audio modulácie. Lenže mobil neprehrával mp3 takže som púšťal len somariny tak prečo neskúsiť to napojiť na zvukovú do PC ? :) Tak som to zapojil, repraky od PC som odpojil zapol winamp a už hral teslak. Potom som si zahral Counter Strike 1.8 :D. Dole je video ako hram CS 1.8.

POZOR ! Pri zlom zapojení sa môže dostať vn do zvukovej a zničiť celý PC !!!

 

Novinky na webe

Populárne články