Elektrónkový Teslov transformátor - VTTC


VTTC
VTTCVTTC
Môj prvý elektrónkový Teslov transformátor budený elektrónkou PL504 napájaný zo siete cez násobič. Výboje dosahujú do vzduchu 2cm.

VTTC II + Audio modulácia
VTTC IIVTTC II
Elektrónkový Teslov transformátor s elektrónkou PL509, ktorá bola neskôr vymenená za ruskú 6P45S. VTTC už je v tomto prípade napájaný z MOTu. Výboje do vzduchu dosahujú 10-12cm. Pri tomto VTTC bolo pridané aj pokusné zapojenie o audio moduláciu.

red VTTC III red
VTTC IIIVTTC III
Elektrónkový Teslov transformátor s dvoma elektrónkami 6P45S paralelne. Napájanie jednocestne usmerneným MOTom. Výboje do vzduchu sú cez 30cm !

VTTC IV
VTTC IVVTTC IV
Prvé zatiaľ len pokusné zapojenie VTTC už s poriadnou elektrónkou GU-81, čo je 450W ruská pentoda. Napájanie VTTC je riešené MOTom + násobič. Výboje do vzduchu zatiaľ len 25cm.

VTTC V
VTTC VVTTC V
Ďalší pokus o VTTC s elektrónkou GU-81, opäť napájanie 1x MOT + násobič. Výboje do vzduchu sú tento krát 35cm.

VTTC VI
VTTC VIVTTC VI
Experimentálny VTTC s dvoma elektrónkami GU-81M paralelne. Napájanie 2x MOT paralelne + násobič. Sekundárna cievka v pomere 1:1 (d, h = 14cm). Výboje sú dlhé 22-26cm.

VTTC VII
VTTC VIIVTTC VII
Takmer cez víkend spravený narýchlo tento VTTC s elektrónkou GU-81 napájaný 2x MOT paralelne + násobič (3u). Škola chcela odo mňa nejaký TC a ja som pravdaže momentálne nemal nič schopné. Výboje dlhé 35cm, neskôr bol VTTC rozobratý na súčiastky.

red Big VTTC VIII red
VTTC VIIIVTTC VIII
Maturitná práca, veľký VTTC s elektrónkou GI-19B. Napájanie 3x MOT paralelne + násobič (6u). Výboje dlhé až 70cm !

VTTC IX
VTTC IXVTTC IX
Nové pokusné zapojenie VTTC s elektrónkou GU-81 napájané 2x MOTom paralelne + násobič (3u). Tiež pokusne rozbehaný staccato driver, výboje dlhé do 40cm.

red VTTC X red
VTTC XVTTC X
Úspešný projekt dotiahnutý pekne do konca. VTTC s elektrónkou GU-81M napájaný 2x MOT paralelne + násobič (4u). Do zapojenia bol pridaný prerušovač tzv. pulzer. Výboje dosahujú dĺžky až 50cm !


Pozri tiež:

Teslov transformátor & Nikola Tesla
Meranie rezonančnej frekvencie f0 sekundárnej cievky

© copyright 2010 - 2018   |   Jakub Tejiščák   -   tesla.kubo(zavináč)gmail.com