Biografia


1. 11. 2017
Ja        Niečo málo o mne. Volám sa Jakub Tejiščák a som z východného Slovenska z Prešova. Elektronike, som sa venoval už asi od druhého ročníka základnej školy. Vtedy to bola hlavne stavebnica MEZ elektronik 02, ktorá je väčšine možno aj dobre známa, ale inak nič viac hlbšie do elektroniky a už vôbec nie vysokého napätia. V tom čase som ani len nemal tušenia nič o vysokom napätí a už vôbec nie, že existuje aj nejaký Teslov transformátor.

       Až na strednej škole SPŠ Elektrotechnickej v Prešove, som sa začal ešte viac zaujímať o elektroniku. Krátko nato, som súčasne aj objavil stránky Danyka a jeho pokusy s vysokým napätím a tým to všetko začalo. V tom čase, ešte ako prvák na strednej škole som postavil plazmovú guľu s VN transformátorom z televízora a už to išlo ďalej až dodnes. Vysoké napätie ma natoľko nadchlo a fascinuje, že sa mu venujem naďalej už niekoľko rokov. Nie sú to len Teslove transformátory, ale aj všetko spojené s vysokým napätím, rôzne pokusy a experimenty s VN, z čoho vznikol aj názov webu „VN-Experimenty“. Počas „hrátok“ s vysokým napätím ma nadchlo aj fotografovanie výbojov a plazmy. Neskôr po rokoch sa mi do rúk dostala aj zrkadlovka Nikon a to už fotky začali naberať úplne iné rozmery.


Kontakt

       Budem rád za akékoľvek postrehy, pripomienky, nápady alebo ak máte nejaké otázky, môžete mi napísať buď cez tento kontaktný formulár alebo priamo na dole uvedenú e-mailovú adresu.

  • Jakub Tejiščák
  • Prešov
  • Slovakia
  • + 421 948 269 025
  • tesla.kubo(zavináč)gmail.com

  (bez diakritiky)


© copyright 2010 - 2018   |   Jakub Tejiščák   -   tesla.kubo(zavináč)gmail.com